Yageo NKN200FR-73-0R33
NKN200FR-73-0R33 picture photo
Mfg. Part Number
NKN200FR-73-0R33
Brief Description
RES 0.33 OHM 2W 1% AXIAL
Datasheet Download
NKN200FR-73-0R33.pdf
Availability of NKN200FR-73-0R33
QUANTITY
NKN200FR-73-0R33 Order Process
Ship out your order
Specifications of NKN200FR-73-0R33
Internal Part NumberEIS-NKN200FR-73-0R33
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.209" Dia x 0.610" L (5.30mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NKN200FR-73-0R33
Related LinksNKN200FR, NKN200FR-73-0R33 Datasheet, Yageo Distributor
NKN200FR-73-0R33 Details Description
Related parts for NKN200FR-73-0R33
TRANS PNP 25V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 36A PLUS220-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN RCPT 76POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 24AWG YLW datasheet.pdf