Yageo NKN7WSJR-91-0R43
NKN7WSJR-91-0R43 picture photo
Mfg. Part Number
NKN7WSJR-91-0R43
Brief Description
RES 0.43 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
NKN7WSJR-91-0R43.pdf
Availability of NKN7WSJR-91-0R43
QUANTITY
NKN7WSJR-91-0R43 Order Process
Ship out your order
Specifications of NKN7WSJR-91-0R43
Internal Part NumberEIS-NKN7WSJR-91-0R43
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.43
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NKN7WSJR-91-0R43
Related LinksNKN7WSJR, NKN7WSJR-91-0R43 Datasheet, Yageo Distributor
NKN7WSJR-91-0R43 Details Description
Related parts for NKN7WSJR-91-0R43
REG 10V 1.3A 4.5/9VIN SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 250VAC/VDC datasheet.pdf
IC FIFO 256X9 SYNC 15NS 32-PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 50MA 22 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 1W MINI2 datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 400NH N41 datasheet.pdf
IC LASER DIODE DRIVER QFN datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 694MA 384 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf