Yageo NKN7WSJR-91-0R47
NKN7WSJR-91-0R47 picture photo
Mfg. Part Number
NKN7WSJR-91-0R47
Brief Description
RES 0.47 OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
NKN7WSJR-91-0R47.pdf
Availability of NKN7WSJR-91-0R47
QUANTITY
NKN7WSJR-91-0R47 Order Process
Ship out your order
Specifications of NKN7WSJR-91-0R47
Internal Part NumberEIS-NKN7WSJR-91-0R47
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NKN7WSJR-91-0R47
Related LinksNKN7WSJR, NKN7WSJR-91-0R47 Datasheet, Yageo Distributor
NKN7WSJR-91-0R47 Details Description
Related parts for NKN7WSJR-91-0R47
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRIDGE 8DIP datasheet.pdf
LABEL S LAM DM POLY WHT .75X.25" datasheet.pdf
CAP CER 18PF 500V 1111 datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 91.46VC SMD datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 14POS datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 103.903 OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf