ON Semiconductor NL17SH04P5T5G
NL17SH04P5T5G picture photo
Mfg. Part Number
NL17SH04P5T5G
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters
Brief Description
IC GATE INVERTER SGL HS SOT953
Datasheet Download
NL17SH04P5T5G.pdf
Availability of NL17SH04P5T5G
QUANTITY
NL17SH04P5T5G Order Process
Ship out your order
Specifications of NL17SH04P5T5G
Internal Part NumberEIS-NL17SH04P5T5G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters
Series17SH
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeInverter
Number of Circuits1
Number of Inputs1
Features-
Voltage - Supply2 V ~ 5.5 V
Current - Quiescent (Max)1µA
Current - Output High, Low8mA, 8mA
Logic Level - Low0.5 V ~ 1.65 V
Logic Level - High1.5 V ~ 3.85 V
Max Propagation Delay @ V, Max CL7.5ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device PackageSOT-953
Package / CaseSOT-953
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NL17SH04P5T5G
Related LinksNL17SH, NL17SH04P5T5G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NL17SH04P5T5G Details Description
Related parts for NL17SH04P5T5G
MOSFET 2P-CH 20V 1.7A MICRO8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70NS 48WFBGA datasheet.pdf
CAP CER 33PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" A195 NM datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CRYSTAL 3.579545 MHZ datasheet.pdf
ER 5C 5#16S PIN PLUG datasheet.pdf
100V PNP LOW SATURATION MEDIUM POWER TRANSISTOR IN D-PAK IC datasheet.pdf