ON Semiconductor NL17SZ125DTT1G
NL17SZ125DTT1G picture photo
Mfg. Part Number
NL17SZ125DTT1G
Manufacturer
Product Category
Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC BUFFER NONINV 3ST 5TSOP
Datasheet Download
NL17SZ125DTT1G.pdf
Availability of NL17SZ125DTT1G
QUANTITY
NL17SZ125DTT1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NL17SZ125DTT1G
Internal Part NumberEIS-NL17SZ125DTT1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Series17SZ
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeBuffer/Line Driver, Non-Inverting
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Current - Output High, Low32mA, 32mA
Voltage - Supply1.65 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NL17SZ125DTT1G
Related LinksNL17SZ1, NL17SZ125DTT1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NL17SZ125DTT1G Details Description
Related parts for NL17SZ125DTT1G
CONN HEADER 14POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
RES 60.1 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR MFG REFLECTOR MOUNT UNIT datasheet.pdf
SC 3.81/14/180F 3.2SN GN BX datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf