TDK Corporation NL453232T-121J-PF
NL453232T-121J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NL453232T-121J-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 120UH 110MA 8 OHM SMD
Datasheet Download
NL453232T-121J-PF.pdf
Availability of NL453232T-121J-PF
QUANTITY
NL453232T-121J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NL453232T-121J-PF
Internal Part NumberEIS-NL453232T-121J-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance120µH
Tolerance±5%
Current Rating110mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)8 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant6MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NL453232T-121J-PF
Related LinksNL453232, NL453232T-121J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NL453232T-121J-PF Details Description
Related parts for NL453232T-121J-PF
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 4A TO220-3 datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3% SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 2POS PIN datasheet.pdf
CONN CONTACT datasheet.pdf
HDM SMPR042F062FK datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf