TDK Corporation NL453232T-151J-PF
NL453232T-151J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NL453232T-151J-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 105MA 9 OHM SMD
Datasheet Download
NL453232T-151J-PF.pdf
Availability of NL453232T-151J-PF
QUANTITY
NL453232T-151J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NL453232T-151J-PF
Internal Part NumberEIS-NL453232T-151J-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance150µH
Tolerance±5%
Current Rating105mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant5MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NL453232T-151J-PF
Related LinksNL453232, NL453232T-151J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NL453232T-151J-PF Details Description
Related parts for NL453232T-151J-PF
IC SUPERVISOR DUAL LV SOT23-5 datasheet.pdf
TEMPERATURE CONTROL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 34POS DR LOW P datasheet.pdf