TDK Corporation NL453232T-1R5J-PF
NL453232T-1R5J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NL453232T-1R5J-PF
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 410MA 600 MOHM
Datasheet Download
NL453232T-1R5J-PF.pdf
Availability of NL453232T-1R5J-PF
QUANTITY
NL453232T-1R5J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NL453232T-1R5J-PF
Internal Part NumberEIS-NL453232T-1R5J-PF
Material - Core-
Inductance1.5µH
Tolerance±5%
Current Rating410mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NL453232T-1R5J-PF
Related LinksNL453232, NL453232T-1R5J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NL453232T-1R5J-PF Details Description
Related parts for NL453232T-1R5J-PF
RES SMD 300 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 10K OHM 20-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.5 6G 20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX 24-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf