TDK Corporation NL453232T-820J-PF
NL453232T-820J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NL453232T-820J-PF
Brief Description
FIXED IND 82UH 120MA 7 OHM SMD
Datasheet Download
NL453232T-820J-PF.pdf
Availability of NL453232T-820J-PF
QUANTITY
NL453232T-820J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NL453232T-820J-PF
Internal Part NumberEIS-NL453232T-820J-PF
Material - Core-
Inductance82µH
Tolerance±5%
Current Rating120mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant8MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NL453232T-820J-PF
Related LinksNL453232, NL453232T-820J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NL453232T-820J-PF Details Description
Related parts for NL453232T-820J-PF
MOSFET RF N-CHAN 28V 33W NI-880 datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 12POS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP UP datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
KIT EZRADIO TEST CARD SI4463 TX datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 5A DO214AB datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf