TDK Corporation NL565050T-152J-PF
NL565050T-152J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NL565050T-152J-PF
Brief Description
FIXED IND 1.5MH 70MA 20 OHM SMD
Datasheet Download
NL565050T-152J-PF.pdf
Availability of NL565050T-152J-PF
QUANTITY
NL565050T-152J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NL565050T-152J-PF
Internal Part NumberEIS-NL565050T-152J-PF
Material - Core-
Inductance1.5mH
Tolerance±5%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)20 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant1.4MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test252kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2220 (5650 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NL565050T-152J-PF
Related LinksNL565050, NL565050T-152J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NL565050T-152J-PF Details Description
Related parts for NL565050T-152J-PF
CONN HEADR BRKWAY .100 26POS R/A datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 100VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 6POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FRONT PROTECT COVER FOR SF4A datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
RES 50 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 2.7 OHM datasheet.pdf