TDK Corporation NL565050T-332J-PF
NL565050T-332J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NL565050T-332J-PF
Brief Description
FIXED IND 3.3MH 40MA 60 OHM SMD
Datasheet Download
NL565050T-332J-PF.pdf
Availability of NL565050T-332J-PF
QUANTITY
NL565050T-332J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NL565050T-332J-PF
Internal Part NumberEIS-NL565050T-332J-PF
Material - Core-
Inductance3.3mH
Tolerance±5%
Current Rating40mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)60 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant1MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test252kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2220 (5650 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NL565050T-332J-PF
Related LinksNL565050, NL565050T-332J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NL565050T-332J-PF Details Description
Related parts for NL565050T-332J-PF
IC OPAMP JFET 1MHZ 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DEV BOARD FOR CS5571 W/MUX datasheet.pdf
HEADER 44POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
LHZ-SMT L 1.5SN BK RL datasheet.pdf
CONN HDR 40PIN GOLD STR PCB datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf