TDK Corporation NLCV25T-100K-EFRD
NLCV25T-100K-EFRD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV25T-100K-EFRD
Brief Description
FIXED IND 10UH 360MA 1.32 OHM
Datasheet Download
NLCV25T-100K-EFRD.pdf
Availability of NLCV25T-100K-EFRD
QUANTITY
NLCV25T-100K-EFRD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV25T-100K-EFRD
Internal Part NumberEIS-NLCV25T-100K-EFRD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating360mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.32 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV25T-100K-EFRD
Related LinksNLCV25T-, NLCV25T-100K-EFRD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV25T-100K-EFRD Details Description
Related parts for NLCV25T-100K-EFRD
RES SMD 54.9OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 10POS R/A .2" 5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN +/-09VO datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.3"L X 4.92"W datasheet.pdf
FUSE CERM 5X25MM M/TL .200A 250V datasheet.pdf
RES 1K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf