TDK Corporation NLCV25T-1R5M-PFRD
NLCV25T-1R5M-PFRD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV25T-1R5M-PFRD
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 890MA 216 MOHM
Datasheet Download
NLCV25T-1R5M-PFRD.pdf
Availability of NLCV25T-1R5M-PFRD
QUANTITY
NLCV25T-1R5M-PFRD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV25T-1R5M-PFRD
Internal Part NumberEIS-NLCV25T-1R5M-PFRD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-PFD
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating890mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)216 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant80MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV25T-1R5M-PFRD
Related LinksNLCV25T-, NLCV25T-1R5M-PFRD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV25T-1R5M-PFRD Details Description
Related parts for NLCV25T-1R5M-PFRD
CAP CER 27PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.4A 95 MOHM SMD datasheet.pdf
FILTER FAN BLACK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
TOOLING WASHER datasheet.pdf
IC BUFFER/DVR 3-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 1MHZ 8UDFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf