TDK Corporation NLCV25T-2R2M-EF
NLCV25T-2R2M-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLCV25T-2R2M-EF
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 390MA 650 MOHM
Datasheet Download
NLCV25T-2R2M-EF.pdf
Availability of NLCV25T-2R2M-EF
QUANTITY
NLCV25T-2R2M-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV25T-2R2M-EF
Internal Part NumberEIS-NLCV25T-2R2M-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLCV-EF
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating390mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)650 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant95MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV25T-2R2M-EF
Related LinksNLCV25T, NLCV25T-2R2M-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV25T-2R2M-EF Details Description
Related parts for NLCV25T-2R2M-EF
IC CTRLR VRM8.5 PWM TRPL 28-SOIC datasheet.pdf
WIDE-RANGE GRIP 1/2" .300-.430" datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER 76POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 10W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
POWER MOD 3PH BRIDGE 55A MTK datasheet.pdf
TERM CUTOFF BLADE datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf