TDK Corporation NLCV32T-1R0M-EFD
NLCV32T-1R0M-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV32T-1R0M-EFD
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1UH 1A 78 MOHM SMD
Datasheet Download
NLCV32T-1R0M-EFD.pdf
Availability of NLCV32T-1R0M-EFD
QUANTITY
NLCV32T-1R0M-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV32T-1R0M-EFD
Internal Part NumberEIS-NLCV32T-1R0M-EFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-EFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)78 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV32T-1R0M-EFD
Related LinksNLCV32T-, NLCV32T-1R0M-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV32T-1R0M-EFD Details Description
Related parts for NLCV32T-1R0M-EFD
IC DRIVER VIDEO 2CH FILTER 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS IN-LINE CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 300PF 14KV R7 DISK datasheet.pdf
RES 200 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SOD123 datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYLON RED datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
IC MOD REG CVCC 36V 5A 81BGA datasheet.pdf