TDK Corporation NLCV32T-680K-EFD
NLCV32T-680K-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV32T-680K-EFD
Brief Description
FIXED IND 68UH 140MA 3.64 OHM
Datasheet Download
NLCV32T-680K-EFD.pdf
Availability of NLCV32T-680K-EFD
QUANTITY
NLCV32T-680K-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV32T-680K-EFD
Internal Part NumberEIS-NLCV32T-680K-EFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-EFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±10%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.64 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV32T-680K-EFD
Related LinksNLCV32T-, NLCV32T-680K-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV32T-680K-EFD Details Description
Related parts for NLCV32T-680K-EFD
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1M OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 15W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 12-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 0404 datasheet.pdf