TDK Corporation NLCV32T-680K-EFD
NLCV32T-680K-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLCV32T-680K-EFD
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 140MA 3.64 OHM
Datasheet Download
NLCV32T-680K-EFD.pdf
Availability of NLCV32T-680K-EFD
QUANTITY
NLCV32T-680K-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLCV32T-680K-EFD
Internal Part NumberEIS-NLCV32T-680K-EFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLCV-EFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±10%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.64 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLCV32T-680K-EFD
Related LinksNLCV32T-, NLCV32T-680K-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLCV32T-680K-EFD Details Description
Related parts for NLCV32T-680K-EFD
TVS DIODE 23.1VWM 39.38VC SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FEMALE PANEL #20 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT DUST CAP SIZE 18 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123 datasheet.pdf