ITT Cannon, LLC NLDFT-2-Y-L-C300-M40B
NLDFT-2-Y-L-C300-M40B picture photo
Mfg. Part Number
NLDFT-2-Y-L-C300-M40B
Brief Description
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS
Datasheet Download
NLDFT-2-Y-L-C300-M40B.pdf
Availability of NLDFT-2-Y-L-C300-M40B
QUANTITY
NLDFT-2-Y-L-C300-M40B Order Process
Ship out your order
Specifications of NLDFT-2-Y-L-C300-M40B
Internal Part NumberEIS-NLDFT-2-Y-L-C300-M40B
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Contact Finish Thickness-
Current Rating660A
Voltage - Rated1000VAC, 1500VDC
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLDFT-2-Y-L-C300-M40B
Related LinksNLDFT-2-Y-, NLDFT-2-Y-L-C300-M40B Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
NLDFT-2-Y-L-C300-M40B Details Description
Related parts for NLDFT-2-Y-L-C300-M40B
IC MULTIPLEXER TRPL 2X1 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR ZD 1:4 24-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 23POS datasheet.pdf
RES 56K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CBL SGL-END STR 19POS FMALE 3' datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 310MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 5.1UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf