ITT Cannon, LLC NLDFT-3-GY-L-S120-M40B
NLDFT-3-GY-L-S120-M40B picture photo
Mfg. Part Number
NLDFT-3-GY-L-S120-M40B
Brief Description
CONN LINE DRAIN SET SCREW 1POS
Datasheet Download
NLDFT-3-GY-L-S120-M40B.pdf
Availability of NLDFT-3-GY-L-S120-M40B
QUANTITY
NLDFT-3-GY-L-S120-M40B Order Process
Ship out your order
Specifications of NLDFT-3-GY-L-S120-M40B
Internal Part NumberEIS-NLDFT-3-GY-L-S120-M40B
Contact Finish Thickness-
Current Rating400A
Voltage - Rated1000VAC, 1500VDC
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLDFT-3-GY-L-S120-M40B
Related LinksNLDFT-3-GY-, NLDFT-3-GY-L-S120-M40B Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
NLDFT-3-GY-L-S120-M40B Details Description
Related parts for NLDFT-3-GY-L-S120-M40B
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 1PF 500V 1111 datasheet.pdf
BOARD EVAL LM8645 datasheet.pdf
IC FPGA 172 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
PLATE OFF/ON datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.9A 66 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 45POS SOCKET datasheet.pdf