TDK Corporation NLFC201614T-220K-PF
NLFC201614T-220K-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLFC201614T-220K-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 75MA 1.7 OHM SMD
Datasheet Download
NLFC201614T-220K-PF.pdf
Availability of NLFC201614T-220K-PF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NLFC201614T-220K-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFC201614T-220K-PF
Internal Part NumberEIS-NLFC201614T-220K-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLFC
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating75mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.7 Ohm
Q @ Freq10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant16MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0806 (2016 Metric)
Size / Dimension0.083" L x 0.063" W (2.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.063" (1.60mm)
Supplier Device Package0806 (2016 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFC201614T-220K-PF
Related LinksNLFC20161, NLFC201614T-220K-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFC201614T-220K-PF Details Description
Related parts for NLFC201614T-220K-PF
FILTER 3-TERM 100MHZ 250MA SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED/RED datasheet.pdf
SPLASH RESISTANT ENCLOSURE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.011UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
26500 16C 16#16 PIN PLUG datasheet.pdf
22000UF 25V 30X45 datasheet.pdf