TDK Corporation NLFV25T-1R0M-EF
NLFV25T-1R0M-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLFV25T-1R0M-EF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1UH 455MA 80 MOHM SMD
Datasheet Download
NLFV25T-1R0M-EF.pdf
Availability of NLFV25T-1R0M-EF
QUANTITY
NLFV25T-1R0M-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFV25T-1R0M-EF
Internal Part NumberEIS-NLFV25T-1R0M-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLFV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating455mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant1.35GHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFV25T-1R0M-EF
Related LinksNLFV25T, NLFV25T-1R0M-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFV25T-1R0M-EF Details Description
Related parts for NLFV25T-1R0M-EF
CONN HEADR BRKWAY .100 18POS R/A datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLACK 250' datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 GR/W SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 24POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf