TDK Corporation NLFV25T-330K-PF
NLFV25T-330K-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLFV25T-330K-PF
Brief Description
FIXED IND 33UH 85MA 1.4 OHM SMD
Datasheet Download
NLFV25T-330K-PF.pdf
Availability of NLFV25T-330K-PF
QUANTITY
NLFV25T-330K-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFV25T-330K-PF
Internal Part NumberEIS-NLFV25T-330K-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLFV
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±10%
Current Rating85mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.68 Ohm Max
Q @ Freq10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant14MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFV25T-330K-PF
Related LinksNLFV25T, NLFV25T-330K-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFV25T-330K-PF Details Description
Related parts for NLFV25T-330K-PF
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
2 X 6 CONNECTOR SUB-ASSE-MBLY datasheet.pdf
IC RTC/CALENDAR TEMP SNSR 20SOIC datasheet.pdf
PELTIER OT12,12,F0,0406,11,W2.25 datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf