TDK Corporation NLFV32T-102K-EFT
NLFV32T-102K-EFT picture photo
Mfg. Part Number
NLFV32T-102K-EFT
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1MH 20MA 27 OHM SMD
Datasheet Download
NLFV32T-102K-EFT.pdf
Availability of NLFV32T-102K-EFT
QUANTITY
NLFV32T-102K-EFT Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFV32T-102K-EFT
Internal Part NumberEIS-NLFV32T-102K-EFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLFV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1mH
Tolerance±10%
Current Rating20mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)27 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test252kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFV32T-102K-EFT
Related LinksNLFV32T-, NLFV32T-102K-EFT Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFV32T-102K-EFT Details Description
Related parts for NLFV32T-102K-EFT
CONN EDGECARD 100POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 3.36K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SKT 2MM 8POS datasheet.pdf
34.9MM X 12.7MM 1=25/PK datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
THERMO THERMOM K/J W/WIRELESS datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS INLINE PIN datasheet.pdf