TDK Corporation NLFV32T-1R0M-EFT
NLFV32T-1R0M-EFT picture photo
Mfg. Part Number
NLFV32T-1R0M-EFT
Brief Description
FIXED IND 1UH 750MA 72 MOHM SMD
Datasheet Download
NLFV32T-1R0M-EFT.pdf
Availability of NLFV32T-1R0M-EFT
QUANTITY
NLFV32T-1R0M-EFT Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFV32T-1R0M-EFT
Internal Part NumberEIS-NLFV32T-1R0M-EFT
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)72 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFV32T-1R0M-EFT
Related LinksNLFV32T-, NLFV32T-1R0M-EFT Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFV32T-1R0M-EFT Details Description
Related parts for NLFV32T-1R0M-EFT
IC OFFLINE SWIT OVP UVLO TO220 datasheet.pdf
BOARD TXRX UHF 915MHZ W/MARC4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 147K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 6WSON datasheet.pdf