TDK Corporation NLFV32T-470K-EFT
NLFV32T-470K-EFT picture photo
Mfg. Part Number
NLFV32T-470K-EFT
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47UH 90MA 1.02 OHM SMD
Datasheet Download
NLFV32T-470K-EFT.pdf
Availability of NLFV32T-470K-EFT
QUANTITY
NLFV32T-470K-EFT Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFV32T-470K-EFT
Internal Part NumberEIS-NLFV32T-470K-EFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLFV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating90mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.02 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFV32T-470K-EFT
Related LinksNLFV32T-, NLFV32T-470K-EFT Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFV32T-470K-EFT Details Description
Related parts for NLFV32T-470K-EFT
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 28MLF datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
UM 6 X 66 SPECIAL RECT UNIV MAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
DUBOX HSG SNGL datasheet.pdf
ANVIL BARREL datasheet.pdf
OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD datasheet.pdf