TDK Corporation NLFV32T-680K-EF
NLFV32T-680K-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLFV32T-680K-EF
Brief Description
FIXED IND 68UH 70MA 1.3 OHM SMD
Datasheet Download
NLFV32T-680K-EF.pdf
Availability of NLFV32T-680K-EF
QUANTITY
NLFV32T-680K-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLFV32T-680K-EF
Internal Part NumberEIS-NLFV32T-680K-EF
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±10%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.56 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLFV32T-680K-EF
Related LinksNLFV32T, NLFV32T-680K-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLFV32T-680K-EF Details Description
Related parts for NLFV32T-680K-EF
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 6V datasheet.pdf
CONN D-SUB MALE SCREW RETAINER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
DISPL 0.7" DOT-MATRIX YLW-GRN CA datasheet.pdf