TDK Corporation NLHV25T-R27J-PF
NLHV25T-R27J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLHV25T-R27J-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 270NH 425MA 580 MOHM
Datasheet Download
NLHV25T-R27J-PF.pdf
Availability of NLHV25T-R27J-PF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NLHV25T-R27J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLHV25T-R27J-PF
Internal Part NumberEIS-NLHV25T-R27J-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLHV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance270nH
Tolerance±5%
Current Rating425mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)580 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant425MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLHV25T-R27J-PF
Related LinksNLHV25T, NLHV25T-R27J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLHV25T-R27J-PF Details Description
Related parts for NLHV25T-R27J-PF
IC DAC QUAD SER 8BIT R/R 20-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.37KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SSD 4GB datasheet.pdf
Connector Socket 88 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED MODULE BLUE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf