TDK Corporation NLHV25T-R68J-PF
NLHV25T-R68J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLHV25T-R68J-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680NH 300MA 980 MOHM
Datasheet Download
NLHV25T-R68J-PF.pdf
Availability of NLHV25T-R68J-PF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NLHV25T-R68J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLHV25T-R68J-PF
Internal Part NumberEIS-NLHV25T-R68J-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLHV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance680nH
Tolerance±5%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)980 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant180MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLHV25T-R68J-PF
Related LinksNLHV25T, NLHV25T-R68J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLHV25T-R68J-PF Details Description
Related parts for NLHV25T-R68J-PF
DIN CONN RCPT 20POS 2 ROW RIANGL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/4 CLEAR 100' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 59 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 12.43V 500MW SOD80 datasheet.pdf