TDK Corporation NLV25T-012J-EFD
NLV25T-012J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-012J-EFD
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12NH 500MA 270 MOHM
Datasheet Download
NLV25T-012J-EFD.pdf
Availability of NLV25T-012J-EFD
QUANTITY
NLV25T-012J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-012J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV25T-012J-EFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance12nH
Tolerance±5%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)270 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.05GHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-012J-EFD
Related LinksNLV25T-, NLV25T-012J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-012J-EFD Details Description
Related parts for NLV25T-012J-EFD
CONN 10 POS IDC SOCKET GOLD POL datasheet.pdf
EVALUATION PLATFORM ISL5761 TSSO datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
XFRMR T1/CEPT/ISDN-PRI 1:2CT T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 100 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf