TDK Corporation NLV25T-150J-PF
NLV25T-150J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-150J-PF
Brief Description
FIXED IND 15UH 140MA 4.4 OHM SMD
Datasheet Download
NLV25T-150J-PF.pdf
Availability of NLV25T-150J-PF
QUANTITY
NLV25T-150J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-150J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV25T-150J-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±5%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.4 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant26MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-150J-PF
Related LinksNLV25T-, NLV25T-150J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-150J-PF Details Description
Related parts for NLV25T-150J-PF
DIODE PIN GP 200V SOT-23 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS .100 VERT T/H datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 10% 370VAC datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 10A datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf