TDK Corporation NLV25T-180J-EF
NLV25T-180J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-180J-EF
Brief Description
FIXED IND 18UH 130MA 4.8 OHM SMD
Datasheet Download
NLV25T-180J-EF.pdf
Availability of NLV25T-180J-EF
QUANTITY
NLV25T-180J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-180J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV25T-180J-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±5%
Current Rating130mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.8 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant24MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-180J-EF
Related LinksNLV25T-, NLV25T-180J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-180J-EF Details Description
Related parts for NLV25T-180J-EF
JUMPER-H1501TR/A3048L/H1501TR 2" datasheet.pdf
CONN RECEPT 52POS 1MM STRAIGHT datasheet.pdf
CONN HOUSING 1POS BLACK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 6.63VWM 12.5VC DO204AC datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf