TDK Corporation NLV25T-180J-PF
NLV25T-180J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-180J-PF
Brief Description
FIXED IND 18UH 130MA 4.8 OHM SMD
Datasheet Download
NLV25T-180J-PF.pdf
Availability of NLV25T-180J-PF
QUANTITY
NLV25T-180J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-180J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV25T-180J-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance18µH
Tolerance±5%
Current Rating130mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.8 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant24MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-180J-PF
Related LinksNLV25T-, NLV25T-180J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-180J-PF Details Description
Related parts for NLV25T-180J-PF
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 910PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
THERMAL GREASE 10CC TGREASE 1500 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SURFACE-MNT HSNG W/SURGE PROTECT datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR 720P RW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 70V 200MA DO35 datasheet.pdf