TDK Corporation NLV25T-1R0J-PF
NLV25T-1R0J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-1R0J-PF
Brief Description
FIXED IND 1UH 245MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
NLV25T-1R0J-PF.pdf
Availability of NLV25T-1R0J-PF
QUANTITY
NLV25T-1R0J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-1R0J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV25T-1R0J-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance1µH
Tolerance±5%
Current Rating245mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant245MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-1R0J-PF
Related LinksNLV25T-, NLV25T-1R0J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-1R0J-PF Details Description
Related parts for NLV25T-1R0J-PF
SCR SENS 200V 4A TO-252 datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 100KSPS BUS 28-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1.5MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
NEO 10.16MM HI-PWR 60A S91 STY05 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 31POS HL LOW P datasheet.pdf
COMBO 9W4 F PCB R/A 75O G TIN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf