TDK Corporation NLV25T-270J-EFD
NLV25T-270J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-270J-EFD
Brief Description
FIXED IND 27UH 115MA 6.3 OHM SMD
Datasheet Download
NLV25T-270J-EFD.pdf
Availability of NLV25T-270J-EFD
QUANTITY
NLV25T-270J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-270J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV25T-270J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±5%
Current Rating115mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.3 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant21MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-270J-EFD
Related LinksNLV25T-, NLV25T-270J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-270J-EFD Details Description
Related parts for NLV25T-270J-EFD
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
IC BUFF DVR 16BIT N-INV 48SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM BEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 51C P 6" WHT JACKS datasheet.pdf