TDK Corporation NLV25T-270J-EFD
NLV25T-270J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-270J-EFD
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27UH 115MA 6.3 OHM SMD
Datasheet Download
NLV25T-270J-EFD.pdf
Availability of NLV25T-270J-EFD
QUANTITY
NLV25T-270J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-270J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV25T-270J-EFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±5%
Current Rating115mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.3 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant21MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-270J-EFD
Related LinksNLV25T-, NLV25T-270J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-270J-EFD Details Description
Related parts for NLV25T-270J-EFD
IC COMP R-RINOUT SINGLE 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 267MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CABLE DUCT COVER datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M6 datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO-219AB datasheet.pdf
CONN 32POS FML .4X.6 PC ROW B+Z datasheet.pdf