TDK Corporation NLV25T-470J-EF
NLV25T-470J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-470J-EF
Brief Description
FIXED IND 47UH 80MA 11.1 OHM SMD
Datasheet Download
NLV25T-470J-EF.pdf
Availability of NLV25T-470J-EF
QUANTITY
NLV25T-470J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-470J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV25T-470J-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±5%
Current Rating80mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)11.1 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant17MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-470J-EF
Related LinksNLV25T-, NLV25T-470J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-470J-EF Details Description
Related parts for NLV25T-470J-EF
CONN EDGECARD 30POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MODULE MALE 1POS SCREW datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 15A 28VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
INPUT MODULE 4 ANALOG datasheet.pdf
TWEEZER REMOVAL 22 GA datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT5 datasheet.pdf