TDK Corporation NLV25T-4R7J-PFD
NLV25T-4R7J-PFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-4R7J-PFD
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 175MA 2.3 OHM
Datasheet Download
NLV25T-4R7J-PFD.pdf
Availability of NLV25T-4R7J-PFD
QUANTITY
NLV25T-4R7J-PFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-4R7J-PFD
Internal Part NumberEIS-NLV25T-4R7J-PFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-PFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±5%
Current Rating175mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.3 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant43MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-4R7J-PFD
Related LinksNLV25T-, NLV25T-4R7J-PFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-4R7J-PFD Details Description
Related parts for NLV25T-4R7J-PFD
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
BLADE SET ASSORTED W/CASE 9PC datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 1.5A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf