TDK Corporation NLV25T-5R6J-EFD
NLV25T-5R6J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-5R6J-EFD
Brief Description
FIXED IND 5.6UH 170MA 2.5 OHM
Datasheet Download
NLV25T-5R6J-EFD.pdf
Availability of NLV25T-5R6J-EFD
QUANTITY
NLV25T-5R6J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-5R6J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV25T-5R6J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance5.6µH
Tolerance±5%
Current Rating170mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant42MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-5R6J-EFD
Related LinksNLV25T-, NLV25T-5R6J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-5R6J-EFD Details Description
Related parts for NLV25T-5R6J-EFD
TRANS NPN 120V 0.5A E-LINE datasheet.pdf
JUMPER-H1501TR/A3048B/H1501TR 3" datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 20LCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 8A TO220 datasheet.pdf