TDK Corporation NLV25T-680J-PFD
NLV25T-680J-PFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-680J-PFD
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 70MA 16.6 OHM SMD
Datasheet Download
NLV25T-680J-PFD.pdf
Availability of NLV25T-680J-PFD
QUANTITY
NLV25T-680J-PFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-680J-PFD
Internal Part NumberEIS-NLV25T-680J-PFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-PFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±5%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)16.6 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant15MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-680J-PFD
Related LinksNLV25T-, NLV25T-680J-PFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-680J-PFD Details Description
Related parts for NLV25T-680J-PFD
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS W/SOCKETS SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
RES 196 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 51M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf