TDK Corporation NLV25T-R12J-PF
NLV25T-R12J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-R12J-PF
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 120NH 550MA 300 MOHM
Datasheet Download
NLV25T-R12J-PF.pdf
Availability of NLV25T-R12J-PF
QUANTITY
NLV25T-R12J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-R12J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV25T-R12J-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance120nH
Tolerance±5%
Current Rating550mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant700MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-R12J-PF
Related LinksNLV25T-, NLV25T-R12J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-R12J-PF Details Description
Related parts for NLV25T-R12J-PF
SWITCH ROCKER SPDT 20A 12V datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 3CHAN 16TSSOP datasheet.pdf
CONN FFC TOP 10POS 0.80MM R/A datasheet.pdf
IC SCHMITT INVERTER HEX 14-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10A 8SO datasheet.pdf
SELECTOR UNIT ILL 2POS MOM GRN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.5A 250V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf