TDK Corporation NLV25T-R33J-EFD
NLV25T-R33J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-R33J-EFD
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330NH 400MA 600 MOHM
Datasheet Download
NLV25T-R33J-EFD.pdf
Availability of NLV25T-R33J-EFD
QUANTITY
NLV25T-R33J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-R33J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV25T-R33J-EFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant400MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-R33J-EFD
Related LinksNLV25T-, NLV25T-R33J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-R33J-EFD Details Description
Related parts for NLV25T-R33J-EFD
CONN HEADER VERT 14POS .100 TIN datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 8A 600V GBU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB25 METAL ROUND datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
202K111-25-0 datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.2A 65 MOHM TH datasheet.pdf
WRENCH 8 ADJUST CDD 48CGV datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf