TDK Corporation NLV25T-R56J-EFD
NLV25T-R56J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-R56J-EFD
Brief Description
FIXED IND 560NH 325MA 750 MOHM
Datasheet Download
NLV25T-R56J-EFD.pdf
Availability of NLV25T-R56J-EFD
QUANTITY
NLV25T-R56J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-R56J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV25T-R56J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance560nH
Tolerance±5%
Current Rating325mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)750 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant325MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-R56J-EFD
Related LinksNLV25T-, NLV25T-R56J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-R56J-EFD Details Description
Related parts for NLV25T-R56J-EFD
IC REG LDO ADJ 0.8A DPAK datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 3A SOT-428 datasheet.pdf
CONN CIR MALE 5POS R/A INLINE datasheet.pdf
CAP MICA 51PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
28W75 W/50 10-4SO 29W75 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3800K 2SMD datasheet.pdf
MOD IPM V1 DUAL 450A 1200V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf