ON Semiconductor NLV27WZ125USG
NLV27WZ125USG picture photo
Mfg. Part Number
NLV27WZ125USG
Manufacturer
Product Category
Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Brief Description
IC BUFFER DUAL 3STATE US8
Datasheet Download
NLV27WZ125USG.pdf
Availability of NLV27WZ125USG
QUANTITY
NLV27WZ125USG Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV27WZ125USG
Internal Part NumberEIS-NLV27WZ125USG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeBuffer/Line Driver, Non-Inverting
Number of Elements2
Number of Bits per Element1
Current - Output High, Low32mA, 32mA
Voltage - Supply1.65 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width)
Supplier Device PackageUS8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV27WZ125USG
Related LinksNLV27W, NLV27WZ125USG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NLV27WZ125USG Details Description
Related parts for NLV27WZ125USG
RES ARRAY 5 RES 2K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC FPGA 179 I/O 256FBGA datasheet.pdf
IC REGISTER SHIFT/STORE 16-SOIC datasheet.pdf
IC BUCK SYNC ADJ 6A 47B1QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf