TDK Corporation NLV32T-010J-PFD
NLV32T-010J-PFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-010J-PFD
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 450MA 130 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-010J-PFD.pdf
Availability of NLV32T-010J-PFD
QUANTITY
NLV32T-010J-PFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-010J-PFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-010J-PFD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-PFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)130 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.094" (2.40mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-010J-PFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-010J-PFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-010J-PFD Details Description
Related parts for NLV32T-010J-PFD
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 20SOIC datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
IC CLOCK MULTIPLIER LVDS 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 1.98K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.3A 4XDFN datasheet.pdf