TDK Corporation NLV32T-012J-PF
NLV32T-012J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-012J-PF
Brief Description
FIXED IND 12NH 450MA 140 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-012J-PF.pdf
Availability of NLV32T-012J-PF
QUANTITY
NLV32T-012J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-012J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-012J-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance12nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq17 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-012J-PF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-012J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-012J-PF Details Description
Related parts for NLV32T-012J-PF
RES 5 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TXRX 16BIT TRANSLAT 48TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 40POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 0.3NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 300VAC RADIAL datasheet.pdf