TDK Corporation NLV32T-015J-EFD
NLV32T-015J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-015J-EFD
Brief Description
FIXED IND 15NH 450MA 160 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-015J-EFD.pdf
Availability of NLV32T-015J-EFD
QUANTITY
NLV32T-015J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-015J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV32T-015J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
Material - CoreFerrite
Inductance15nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-015J-EFD
Related LinksNLV32T-, NLV32T-015J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-015J-EFD Details Description
Related parts for NLV32T-015J-EFD
POT 1K OHM 1/5W CARBON LOG datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM PCB VERT HRZL M4 THRD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 169 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 68K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 16POS 2.54 datasheet.pdf