TDK Corporation NLV32T-047J-PF
NLV32T-047J-PF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-047J-PF
Brief Description
FIXED IND 47NH 450MA 300 MOHM
Datasheet Download
NLV32T-047J-PF.pdf
Availability of NLV32T-047J-PF
QUANTITY
NLV32T-047J-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-047J-PF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-047J-PF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance47nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq26 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.2GHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-047J-PF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-047J-PF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-047J-PF Details Description
Related parts for NLV32T-047J-PF
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 130MSPS 64-QFN datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.2A TO-126 datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 43POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX 127UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 2MM T/H datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf
RES SMD 0.091 OHM 5% 1W 0612 datasheet.pdf