TDK Corporation NLV32T-120J-EF
NLV32T-120J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-120J-EF
Brief Description
FIXED IND 12UH 140MA 2.5 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-120J-EF.pdf
Availability of NLV32T-120J-EF
QUANTITY
NLV32T-120J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-120J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-120J-EF
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±5%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-120J-EF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-120J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-120J-EF Details Description
Related parts for NLV32T-120J-EF
IC REG LDO 1.8V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
RES SMD 22.6KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf