TDK Corporation NLV32T-121J-EF
NLV32T-121J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-121J-EF
Brief Description
FIXED IND 120UH 70MA 11 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-121J-EF.pdf
Availability of NLV32T-121J-EF
QUANTITY
NLV32T-121J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-121J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-121J-EF
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
Material - CoreFerrite
Inductance120µH
Tolerance±5%
Current Rating70mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)11 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-121J-EF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-121J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-121J-EF Details Description
Related parts for NLV32T-121J-EF
CLAMP CABLE INSULATED .937" DIA datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 54W datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 5.5A 12 MOHM SMD datasheet.pdf
CARD EDGE 60POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT SKT datasheet.pdf