TDK Corporation NLV32T-180J-EF
NLV32T-180J-EF picture photo
Mfg. Part Number
NLV32T-180J-EF
Brief Description
FIXED IND 18UH 120MA 3.3 OHM SMD
Datasheet Download
NLV32T-180J-EF.pdf
Availability of NLV32T-180J-EF
QUANTITY
NLV32T-180J-EF Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV32T-180J-EF
Internal Part NumberEIS-NLV32T-180J-EF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesNLV-EF
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±5%
Current Rating120mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.3 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV32T-180J-EF
Related LinksNLV32T-, NLV32T-180J-EF Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV32T-180J-EF Details Description
Related parts for NLV32T-180J-EF
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 500MHZ 10MSOP datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT 4CH SER 3V 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PET NPN, PREWIRED, W/REFLECTOR datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LP 7.50/135/7 BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf